2011-01-01

ATS Inspect 5.3 piyasaya sürüldü

ATS Applied Tech Systems, Görsel ve Fonksiyonel Kalite Yönetim Yazılımı Inspect’in 5.3 sürümünün piyasaya çıktığını duyurmaktan kıvanç duyar. ATS müşterileri ile mümkün olduğunca birebir çalışmaya gayret ederek müşterilerinin üretim metotlarını güçlendirir. Bu sayede yeni teknolojiler üretici firma bünyesine katılırken, üretimin bu teknolojilere uyum süreci kısalır.

ATS Grup Yöneticisi Mike James ile yeni sürüm üzerine sohbet: “Navistar (kamyon), Yamaha (deniz uçağı ve golf arabası), Toyota (otomotiv), Rolls-Royce (havacılık), M.A.N. (kamyon), Pepsi-Cola (içecek) ve Wedgewwod (seramik) gibi firmalar tarafından kullanılan ATS Inspect için etkin bir geri bildirim ağına sahibiz. Her ay, müşterilerimizden kullanıcı grupları oluşturarak deneyimlerin paylaşıldığı, şikâyet ve önerilerin dinlendiği, ayrıca iyileştirmelerin tartışıldığı seanslar düzenliyoruz. Teknik destek takımımıza büyük yatırımlar yaptık. Karşılığında müşteri taleplerini ve özel çözümleri kısa sürede hayata geçirebilen bir ekibimiz oldu. Inspect’in yeni sürümünde böyle bir sürecin ürünü olan iyileştirmelerin hepsini bulabilirsiniz. Güncellemeler ve kurulumlar, içlerinde Yalın Üretim ve Altı Sigma uzmanlarının da bulunduğu ekiplerce desteklenmektedir. 5.3 sürümü özellikle değişken veriler ile çalışan ve SPC (İstatistiksel Süreç Kontrolü) tekniklerini kullananlar için devrim niteliğindedir. Yeni Biçim Düzenleyicisi Modülü ile mevcut ergonomi geliştirildi; sistem son kullanıcı için daha kolay kullanılır hale getirildi.
Çalışmalarımızın sonucunda, kullanıcı verimliliği ve ürün kalitesini kayda değer oranda geliştirmek için tasarlanmış bir ürün elde etmiş olduk. Uygulama örnekleri de bu savımızı destekliyor. Siz de bir göz atın. Şahsi olarak alınan sonuçlardan oldukça memnumum. Günümüzde çoğu şirket gizlilik ve güvenlik gerekçeleri ile proje sonuçlarını yayınlamazken, proje değerlendirmelerini paylaşmak beni ayrıca mutlu ediyor. Güvenle söyleyebilirim ki ATS Inspect bir işletmenin tüm faaliyetleri göz önünde bulundurularak tasarlanmış bir çözüm olmakla beraber, nükleer ve diğer enerji endüstrilerinde kullanılabilecek kadar da güçlü olduğunu kanıtlamış bir sistemdir.”

Yeni Modüller
Inspect‘i iyileştirme sürencinin bir parçası olarak aşağıdaki modüller geliştirilmiş ve ATS Inspect 5.3 sürümünde kullanılır hale getirilmiştir:
 • Değişken Veri Toplama
  Kesikli veri (attribute data) analizinde Altı Sigma Kara Kuşak’ların uzun süredir tercihi olan Inspect, müşterilerinin hem kesikli hem de değişken verilere aynı girişten ulaşma talebi üzerine, değişken veri analizini de uygulamalarına dâhil etmiştir. Değişken Veri Toplama Modülü ile uzunluk, çap, sıcaklık, voltaj veya ağırlık gibi kalite açısından kritik veriler toplanabilirken, istatistiksel süreç kontrolü şemaları eş zamanlı veri analizinde kullanabilir.
 • Biçim Düzenleyici
  Biçim Düzenleyici, Değişken Veri Toplama Modülü için kişiye özel düzenler oluşturmakta kullanılır. Geniş komut seçenekleri ile veri toplama ekranı özelliklerinden büyük bir kısmı uyarlanır özelliktedir.
 • Belge Düzenleyici
  Belge Düzenleyici aracılığıyla ile eskiyen veri, Inspect veri tabanından silinip ayrı bir dosyada saklanabilir. Sistemdeki veri miktarı azaltılarak çevrim içi kaynaklar temizlenir. Böylece üretim sisteminin analitik hızı artar.
 • Hizmet Modülü
  Bu modül aracılığıyla sitem yöneticileri, IT ya da teknik personel, Inspect ile bilgi alışverişi yapan herhangi bir harici sistemin hem hizmet hem de iletişim süreçlerini yapılandırabilir, yönetebilir ve takip edebilir.

İyileştirilmiş Fonksiyonlar
Mevcut işlevsellik düzeyini güçlendirmek amacıyla aşağıdaki iyileştirmeler yapılmıştır:
 • Hata seçimi efektif alanını ayarlama
  Müşterimizin geri bildirimi üzerine, Veri Toplama ve Denetçi Modülleri’nde, hata seçiminin yapıldığı alan uyarlanabilir hale getirilmiş, hata seçimi yapmak kolaylaştırılmıştır.
 • Bir soruyu kontrol listesinde birden fazla kategoriye koyma özelliği
  Herhangi bir sorunun kopyalanıp ihtiyaca göre uyarlanması özelliği eklenmiştir. Böylece, aynı kontrol listesinde birden fazla kategoride görünmesi istenen sorular oluşturulabilir.
 • Soruların Ürün Grubu kapsamına alınabilmesi
  Sorular tek tek ürün kapsamına alınabilirken, aynı işlem artık tüm ürün grubu temelinde de yapılabilir özelliktedir.
 • Görüntüleri istenildiğinde yükleme
  Oturum açarken tüm görüntülerin yüklenmesi yerine, görüntünün gerektiği durumda yüklenmesini sağlayan yeni bir seçenek eklenmiştir. Bu uygulamada Veri Toplama ve Denetçi Modülleri başlatma sürecini hızlandırmak amaçlanmıştır.
 • Görüntüleri yeniden boyutlandırma
  Özellikle operatörün hataları işaretlemesi için ayrıntılı bir ürün resminin gerekmediği durumlarda kullanılmak üzere, görüntü boyutu küçültülebilir hale getirilmiştir. Görüntü yükleme süresinden tasarruf edilir.
 • Seçili düzende gösterilen ekran listeleri
  Sistem yapılandırması esnasında her bir bilginin, bu bilgiyi kullanan her noktadan erişilebilir olmasını sağlamak amacıyla bir dizi güncelleştirme yapılmıştır. İstasyonlarla ilgili düzenlere bakılırken, düzen içinde yer alan ekranların da görülebilmesi gibi…
 • Kontrol Listesi sorularını anında güncelleyebilme
  Üretim bölümüne giden verilerin eş zamanlı güncelleştirilmesi işlevi iyileştirilmiştir. Kontrol listesinde mevcut bir soru değiştirildiği veya listeye yeni bir soru eklendiği bilgisi üretim hattında anında iletilmektedir. Operatör, bir tuşa dokunmak suretiyle yeni bilgilere uzaktan erişebilir.


Ürün gelişimi ve güncellenen sürüm özellikleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen ATS Inspect 5.3 Sürümü'nü ziyaret ediniz.


NewsSarıgözoğlu place order for ATS Inspect - Quality Inspection Software in Turkey

A new order has been placed by Sarıgözoğlu for our Quality Inspection Software, ATS Inspect.